Start klimaatneutraal varen

Doop elektrische rondvaartboot...
Terwijl aan de Bierkade duizenden Iepenzaadjes als natuurlijke confetti op de Haagse grachten neerdwarrelden, werd op 8 mei de eerste elektrische rondvaartboot op spectaculaire wijze gedoopt.
De doop van de boot werd door vrijwilliger Hester van der Jagt verricht. Zij gaf een ferme zwaai aan een fles champagne, die vervolgens uit elkaar spatte tegen de boeg van de boot. De boot heeft de naam Jan van Goyen meegekregen. Hester van der Jagt bedacht de naam van de boot, die door wethouder Citymarketing Frits Huffnagel werd onthuld.
Met de komst van de eerste elektrische rondvaarboot worden de eerste stappen naar
klimaatneutraal varen gezet. Het gaat om een authentiek schip met de modernste technologie, een paradepaardje voor de Haagse rondvaart. Elektrisch varen biedt veel voordelen. Het is schoon, stil en betrouwbaar. 'Door groen te varen verminderen wij onze ecologische voetafdruk en nemen wij onze verantwoordelijkheid om actief mee te werken aan de bouw van een duurzame stad', aldus Peter Duivesteijn, directeur van de Ooievaart. De Ooievaart vertrouwt erop dat nog meer 'groene' schepen zullen volgen. De ambitie om klimaatneutraal te varen werd in samenwerking met Stichting OM Den Haag gerealiseerd. Sponsoren van het project zijn: het ANWB-fonds, de Rabobank, het Prins Bernhard Cultuurfonds, Fonds 1818 en de Gemeente Den Haag.
Ook u kunt aan het klimaatneutraal varen meewerken. Opgeven als sponsor?
De Jan van Goyen is vernoemd naar één van de belangrijkste en meest productieve kunstenaars uit de Gouden eeuw. Van zijn hand zijn zo'n 800 tekeningen en 1200 schilderijen bekend. Hij woonde langs de vaarroute aan de Dunne Bierkade. Ook verhuurde hij aan dezelfde kade een pand aan Paulus Potter. Het was een schilder van grote faam en allure, die groen als belangrijkste kleur op zijn pallet had en het landschap tot zijn voornaamste onderwerp had verkozen. Jan van Goyen was een ondernemer pur sang, die om veel te kunnen produceren zijn succesvolle composities meer dan één keer toepaste. Zijn naam is dus erg toepasselijk voor de groene boot van de ondernemerslustige Stichting de Ooievaart. Eerder dit jaar was zijn schilderij Gezicht op 's-Gravenhage het pronkstuk op de tentoonstelling Pride of Place, Dutch Cityscapes of the Golden Age te Washington.

